Termowizyjna kontrola dopasowania siodła

[ Wykonam ] Konsultacje

0,00 zł
Do końca: Zakończone ( wt 22 sty 2019 17:21:42 )

Kontakt

  • 694430682
  • jultomte@op.pl

Wszystkie aukcje użytkownika

Lokalizacja

PoznańJeśli Twój koń:

- miał przerwę i planujesz wdrożyć go do pracy

- schudł lub przytył w ostatnim czasie

- dopiero rozpoczął treningi

- wykazuje niechęć przy czyszczeniu/ siodłaniu / dopinaniu popręgu/ wsiadaniu

- podczas pracy wykazuje problemy np. jest nieposłuszny, bryka, ma problemy z przyjęciem kontaktu, rozluźnieniem, prawidłowym ustawieniem, nie potrafi stać lub jest trudny do zatrzymania, skraca wykrok, odmawia galopu na którąś ze stron, krzyżuje, ma problemy z przejściami do niższych chodów, nie ma chęci do ruchu naprzód, często odmawia skoków, wykazuje pogorszenie jakości ruchu, jezdności itp.

- poci się w podejrzany sposób

- ma łaskotki

- odsadza się

lub jeśli Ty sam czujesz, że nie możesz znaleźć swojego miejsca w siodle i w związku z tym harmonii ze swoim koniem mimo długotrwałego treningu, Twój dosiad jest daleki od ideału oraz notorycznie gubisz równowagę to zapraszam do współpracy.

 

Długotrwały ucisk spowodowany niedopasowanym siodłem skutkuje niedokrwieniem punktów oporowych na grzbiecie, które wykazują zaburzenia metabolizmu. Regeneracja tych miejsc jest upośledzona, tkanka wykazuje nadwrażliwość na ból co powoduje zwiększenie napięcia mięśniowego grzbietu i w dalszym czasie atrofię. W konsekwencji mięsnie zanikają i pojawiają się problemy z kręgosłupem. Czasami koń próbuje zrekompensować sobie bóle grzbietu przez zmianę w ruchu, której początkowo nie widać, a która prowadzi do kulawizny i nieodwracalnych zwyrodnień w obrębie kończyn.

 

Ocena składa się z:

- manualnej diagnostyki konia

- zestawu zdjęć termograficznych wraz z komentarzem

- analizy behawiorystycznej

- kontroli sprzętu

 

Konieczne są odpowiednie warunki oraz przygotowanie pacjenta o czym informowany jest właściciel przy umawianiu terminu wizyty.

 

Diagnostyka termowizyjna opiera się na rejestrowaniu promieniowania podczerwonego. Zdjecia termograficzne są nieinwazyjne dla organizmu i pozwalają wykrywać problemy z działaniem tkanek, zanim jeszcze wystąpią objawy kliniczne. W związku z tym termografia jest też polecana do stałej kontroli zdrowia zwierząt.

 

Odwiedź fb : https://www.facebook.com/Fit4Horses-681220742056514/?__mref=message_bubbleData dodania: 2018-12-23

Data wygaśnięcia: 2019-01-22

Wyświetleń: 67


zgłoś naruszenie zasad
pokaż trasę z:
do Komorniki, Poznań

Jeszcze nikt nie kupił.